درباره آتوسا پورکاشیان

 

من در  26 ارديبهشت 1367 در ایران و در شهر تهران متولد شدم. از 8 سالگی شروع به بازی شطرنج کردم و در طول زندگی حرفه ای خودم موفق به کسب جوایز و مقامهای معتبر شطرنج شدم . برخی از معتبرترین این عناوین عبارتند از :

در سال 1999 من برنده مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در هند شدم .در سال 2000 مدال طلای مسابقات قهرمانی جوانان جهان در اسپانیا را کسب کردم. در سن 14 سالگی من یک بانوی استاد بین المللی ( سال 2000 اسلوونی ) شدم. در سن 18 سالگی تیم ما موفق به کسب مدال برنز در بازی های آسیایی قطر در سال 2006 شد. در آلمان ( سال 2008 ) بانوی استاد بزرگ شطرنج در المپیاد شطرنج شدم. در سال 2010 مسابقات قهرمانی آسیا در فیلیپین را برنده شدم و جواز ورود به مسابقات جام جهانی روسیه را کسب کردم .در سال 2014 مقام دوم در مسابقات قهرمانی آسیا در امارات به دست آوردم و در سال 2016 مدال برنز در رشته برق آسا ( Blitz ) را در مسابقات قهرمانی آسیا  کسب نمودم.

در کنار شطرنج من در یکی از بهترین دانشگاههای ایران ( دانشگاه تهران ) در رشته پرورش و علوم ورزش فیزیکی مدرک کارشناسی خود را گرفته و در رشته مدیریت ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد از همین دانشگاه فارغ التحصیل شدم.


مشاهده عناوین و مقامهای آتوسا پورکاشیان :

آتوسا پورکاشیان